Deski ryflowane

Zwykłe, gładkie deski tarasowe odchodzą do lamusa. Do tworzenia powierzchni tarasowych zdecydowanie częściej wybierane są deski ryflowane, które nie tylko prezentują się dużo ładniej, ale są też dużo bardziej praktycznym produktem.

Ryflowanie to nic innego, jak podłużne, wąskie, około 3 – 5 mm – żłobienia stosowane na całej długości deski. Ich główne zadanie to zapobieganie pęcznieniu drewna, wyginaniu się desek pod wpływem zmian temperatury oraz wilgotności.  

W naszej ofercie znajdują się następujące deski ryflowane:

Dzięki ryflowaniu taras jest bezpieczny w użytkowaniu nawet podczas deszczu. Rowki ułatwiają odpływ wody z powierzchni tarasu oraz sprawiają, że jego powierzchnia nigdy nie jest śliska. Wgłębienia nadają mu odpowiedniej szorstkości i użytkowanie tarasu jest bezpieczne i komfortowe.

deski baner

Tak wykończone ryflowane deski świetnie spisują się użyte w pobliżu zbiorników wodnych,

chociażby przy basenach lub jako pomost, gdyż znacznie zmniejszają ryzyko poślizgnięcia.

Ryfle pełnią również funkcję dekoracyjną, dodają charakteru zwykłym drewnianym deskom. Deski mogą być ryflowane jedno- lub dwustronnie – czasami z jednej strony ryflowanie jest drobne, a z drugiej grubsze, dzięki czemu mamy dodatkową opcję przy wyborze ostatecznego wyglądu tarasu. Ryfle występują w wersji półokrągłej, która najlepiej sprawdza się przy drobnych i gęstych rowkach oraz w formie trapezu stosowanej przy ryflowaniu w większym rozmiarze. Ryflowane dski pasują do budynków w każdym stylu – nowa forma deski odświeży wizerunek każdego tarasu.

Deski ryflowane tworzą niebanalną, trwałą powierzchnię na tarasie.

Taki rodzaj wykończenia desek tarasowych stosuje się nie tylko na produktach z naturalnego drewna, ale też na deskach kompozytowych, czyli połączeniu włókien drewnianych oraz sztucznych tworzyw. Ryflowanie nie jest wyznacznikiem jakości desek – w tym temacie zawsze należy sugerować się rodzajem drewna – ale jest ważnym elementem przy tworzeniu bezpiecznego tarasu na długie lata.